+1 głos
1.2k wizyt
w Inne przez użytkownika (26.8k)
Forum chyba zdechło...ale spróbuję...

Piszę książkę o możliwościach odzyskania nadpisanych danych. Fragmenty są dostępne tu:

http://kaleron.pl/Nadpisanie-danych.php

W zasadzie zmierzam ku końcowi, ale gdyby ktoś miał jakieś propozycje, co w tajkiej książce powinno się znaleźć albo jakieś inne wagi, to proszę śmiało pisać.

Twoja odpowiedź

Twoje imię i nazwisko, do wyświetlenia (opcjonalnie):
Prywatność: Twój adres użyty będzie jedynie do wysyłania tych powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:
Jak się potocznie mówi na pendrive (trzyliterowy skrót)?
Zaloguj lub zarejestruj się, aby nie przechodzić procesu weryfikacji w przyszłości.

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika (300)
edycja przez użytkownika
Faktycznie, forum chyba nie osiągnęło sukcesu.
przez użytkownika (26.8k)
Książki też jeszcze nie skończyłem. Mam za dużo innych spraw, a poza tym nazbierałem więcej materiałów, niż jestem w stanie sensownie wykorzystać. Ale teraz będę do niej wracał:)
przez użytkownika (2.9k)
Nic nie poradzę, brakuje backlinków, żeby pozycja forum była wyżej w Google. Ruch sam się nie weźmie z tematów, bo pierwsze miejsca na te tematy okupują firmy DR w SERP-ach.
przez użytkownika (300)
Z tym nic nie zrobisz. Firmy DR płacą dużo, żeby być w top pozycjach. Jednak możesz zdobywać linki gdzie indziej. Niestety na początek trzeba włożyć trochę wysiłku i czasu, żeby forum zaczęło żyć. Później niestety też trzeba je bodźcować.
Można by pomyśleć nad ożywieniem tego forum ale póki co nawet nie wiem, jaki jest status tego forum. Czy to jest jakaś prywatna inicjatywa, czy to działa jako zaplecze SEO dla PELocka?
przez użytkownika (2.9k)
Z początku miało to być forum supportowe dla StrongRecovery, z którym współpracowałem, jednak autor nie był zainteresowany działaniem tutaj, a ja już włożyłem sporo pracy w przeprojektowanie całego wyglądu, rozreklamowanie tego (głównie na moich innych stronach czy wśród moich klientów), no i zostałem sam z małym forum, z dużymi ambicjami i niską pozycją google. Zapleczem dla mnie SEO to raczej jest marnym, mam linki w footerze i chociaż tyle mi zostało ;). No i wiernego użytkownika Kalerona :D. Jak masz ciekawe pomysły na backlinki to chętnie posłucham :D
przez użytkownika (300)
Na początku myślałem, że to właśnie zaplecze dla Kalerona :)
Trzeba zacząć od założenia kilku nowych kont i zadania pytań, na które Kaleron i my będziemy mogli odpowiedzieć :) Jak będzie ciekawe pytanie i ciekawa odpowiedź, to będzie można link do tego wrzucić gdzieś na inne forum albo do grup FB. Nie wiem tylko co na to Kaleron.
przez użytkownika (26.8k)
Ogólnie to formum, to bardzo dobry pomysł, tylko nie osiągnęło masy krytycznej wartościowych wątków, by ludzie nauczyli się tu zaglądać. Może warto byłoby do tego dokleić jakiś blog. Trochę pomógł podział tematów na kategorie.Szkoda, że początek był trochę stracony ze względu na śmieciową wartość wielu tematów, których autorzy nie byli zainteresowani rozwiązaniem ich problemów. Może dodać kategorię "szukam dawcy", "szukam zasobów" - czasem potrzeba jakichś części albo fragmentów oprogramowania układowego. Z jednej strony jak ktoś się zajmuje odzyskiwaniem danych na poważnie, to ma skąd to brać, z drugiej nieraz płacimy kilkaset € za coś, co moglibyśmy kupić na własnym podwórku dużo taniej.
przez użytkownika (26.8k)
Ja nie przeciw - przez to, że ludzie się czegoś dowiedzą wcale nie stracimy klientów, a przynajmniej trochę ograniczymy liczbę przypadków beznadziejnie zdegradowanych amatorskimi ingerencjami. I widzę, że się zgadamy w tym, że dla promocji formum kluczowe jest to, żeby było co promować - czyli ciekawa i wartościowa treść oraz realne wsparcie dla użytkowników.
przez użytkownika (2.9k)
Ja mam takie podejście co do forum - chcecie to reklamujcie się, swoje usługi, nie mam nic przeciwko. A żeby było co promować to trzeba się niestety wybić w SERP-ach, nie ma innej opcji, analizowałem ruch w Google Search Console, nie ma źle na niektóre frazy, ale najzwyczajniej w świecie brakuje linków zwrotnych, które by podniosły pozycję forum w wynikach. Chcecie pomóc? Polinkujcie do forum na swoich stronach czy blogach (jak macie jakieś stare blogi też może być, ja linkuje z każdej strony tutaj) <a href="https://odzyskiwaniedanych.net.pl">Forum o odzyskiwaniu danych</a> i tyle ;)
przez użytkownika (26.8k)
Paroma linkami świata nie zawojujemy. Moim zdaniem potrzebujemy przede wszystkim czegoś, co warto promować. Podlinkowanie forum, jako całości coś da, ale musimy mieć tu jakąś wartość, która sprawi, że ludzie będą sobie polecać forum dalej. Taką wartość pewnie będzie trzeba wypracowywać latami, ale coś na początek musi być już teraz. I nie możemy przesadzić, bo treść musi być zrozumiała dla średnio rozgarniętego uzytkownika. Jak zaczniemy roztrząsać szczegóły fizyki zapisu i kodowania danych, to się okaże, że mamy forum dla kilkunastu firm zajmujących się odzyskiwaniem danych na poważnie, a reszta nie rozumie, o czym piszemy.
przez użytkownika (2.9k)
Świata nie, ale lokalne SERPy tak. Ja was do niczego nie zmuszam, ale przedstawiam wam powody, dla których tu jest pustawo. Wiadomo, nie od razu Rzym zbudowano, ale nawet 2-3 backlinki by pomogły. Mówi o tym każde narzędzie analityczne SEO :)
przez użytkownika (26.8k)
Ok - w wolnej chwili dodam u siebie na stronie. Moe faktycznie, gdyby kilku kolegów dodało ze stron powiązanych tematycznie, google zaczęłoby bardziej zauważać to forum, ale i tak nie uciekniemy od tego, że musi tu być merytorycznie, wartościowo i ciekawie. Inaczej ludzie będą wchodzić i wychodzić, a chodzi o to, żeby czytali i pisali.
przez użytkownika (300)
Próbowałem dziś założyć nowe konto. Niestety bez powodzenia, ciągle mam komunikat "Zakończ proces weryfikacji antyspamowej". Wpisywałem słowo klucz pen ale to nie pomaga.
przez użytkownika (2.9k)
Wpisz usb ;)
przez użytkownika (300)
Wpisałem USB i pomogło, jednak w życiu bym się nie domyślił :)
Na pendrive mówię "pen", nigdy "usb".
Może więcej osób tak ma i nie może się zarejestrować.
przez użytkownika (2.9k)
Dla tych co się nie potrafią domyśleć - dodałem "na literkę U" :D. Lepsze to niż RECAPTCHa od Googla, którą boty regularnie łamały i która dodatkowo blokuje korzystanie ze strony np. z TOR-a. Proponujesz inne pytanie?
...