+1 głos
247 wizyt
w Inne przez użytkownika (26k)
Forum chyba zdechło...ale spróbuję...

Piszę książkę o możliwościach odzyskania nadpisanych danych. Fragmenty są dostępne tu:

http://kaleron.pl/Nadpisanie-danych.php

W zasadzie zmierzam ku końcowi, ale gdyby ktoś miał jakieś propozycje, co w tajkiej książce powinno się znaleźć albo jakieś inne wagi, to proszę śmiało pisać.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

1 odpowiedź

0 głosów
temu przez użytkownika (200)
edycja temu przez użytkownika
Faktycznie, forum chyba nie osiągnęło sukcesu.
temu przez użytkownika (26k)
Ja nie przeciw - przez to, że ludzie się czegoś dowiedzą wcale nie stracimy klientów, a przynajmniej trochę ograniczymy liczbę przypadków beznadziejnie zdegradowanych amatorskimi ingerencjami. I widzę, że się zgadamy w tym, że dla promocji formum kluczowe jest to, żeby było co promować - czyli ciekawa i wartościowa treść oraz realne wsparcie dla użytkowników.
temu przez użytkownika (2.6k)
Ja mam takie podejście co do forum - chcecie to reklamujcie się, swoje usługi, nie mam nic przeciwko. A żeby było co promować to trzeba się niestety wybić w SERP-ach, nie ma innej opcji, analizowałem ruch w Google Search Console, nie ma źle na niektóre frazy, ale najzwyczajniej w świecie brakuje linków zwrotnych, które by podniosły pozycję forum w wynikach. Chcecie pomóc? Polinkujcie do forum na swoich stronach czy blogach (jak macie jakieś stare blogi też może być, ja linkuje z każdej strony tutaj) <a href="https://odzyskiwaniedanych.net.pl">Forum o odzyskiwaniu danych</a> i tyle ;)
temu przez użytkownika (26k)
Paroma linkami świata nie zawojujemy. Moim zdaniem potrzebujemy przede wszystkim czegoś, co warto promować. Podlinkowanie forum, jako całości coś da, ale musimy mieć tu jakąś wartość, która sprawi, że ludzie będą sobie polecać forum dalej. Taką wartość pewnie będzie trzeba wypracowywać latami, ale coś na początek musi być już teraz. I nie możemy przesadzić, bo treść musi być zrozumiała dla średnio rozgarniętego uzytkownika. Jak zaczniemy roztrząsać szczegóły fizyki zapisu i kodowania danych, to się okaże, że mamy forum dla kilkunastu firm zajmujących się odzyskiwaniem danych na poważnie, a reszta nie rozumie, o czym piszemy.
temu przez użytkownika (2.6k)
Świata nie, ale lokalne SERPy tak. Ja was do niczego nie zmuszam, ale przedstawiam wam powody, dla których tu jest pustawo. Wiadomo, nie od razu Rzym zbudowano, ale nawet 2-3 backlinki by pomogły. Mówi o tym każde narzędzie analityczne SEO :)
temu przez użytkownika (26k)
Ok - w wolnej chwili dodam u siebie na stronie. Moe faktycznie, gdyby kilku kolegów dodało ze stron powiązanych tematycznie, google zaczęłoby bardziej zauważać to forum, ale i tak nie uciekniemy od tego, że musi tu być merytorycznie, wartościowo i ciekawie. Inaczej ludzie będą wchodzić i wychodzić, a chodzi o to, żeby czytali i pisali.
...