0 głosów
84 wizyt
przez użytkownika
Mam problem ze swoim dyskiem przenośnym. Jest to model Seagate Expansion 2TB. Miałem na nim wiele potrzebnych mi plików. Niestety jak to dysk przenośny- wędruje z pokoju do pracy i tak ciągle. Pewnego razu mi spadł i od tamtego czasu na chwilę zabrzęczy i nic poza tym. Szukałem w internecie podobnych wątków, ale dotyczyły one tylko dysków wewnętrznych lub były nieprecyzyjne. Uda się z niego wyciągnąć dane domowym sposobem?

Dysk:

http://www.seagate.com/pl/pl/external-hard-drives/desktop-hard-drives/expansion-hard-drive/

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

2 odpowiedzi

0 głosów
przez użytkownika (25.3k)
Domowym sposobem możesz jedynie zniszczyć dysk do końca. Co za różnica, czy dysk jest wewnętrzny, czy zewnętrzny? Dyski zewnętrzne, to, pomijając szczegół polegający na integrowaniu w niektórych przypadkach przejściówki USB z elektroniką dysku,  zwykłe dyski, tyle że w kieszonce. Mechanika jest taka sama, a po upadku jest oczywiste, że bez zrobienia mechaniki nie będzie dostępu do danych.
0 głosów
przez użytkownika (19.4k)

Aby stwierdzić czy utracone pliki są możliwe do odzyskania, należałoby dostarczyć dysk do laboratorium firmy zajmującej się profesjonalnym odzyskiwaniem danych w celu wykonania analizy pod kątem możliwości właśnie odzyskania danych.

Szacowany koszt odzyskiwania danych dysku po upadku zawiera się w przedziale cenowym między 2500 a 4500zł brutto

Teraz pytanie do autora wątku cytując" Miałem na nim wiele potrzebnych mi plików " - Czy dane są tyle warte?

...