+1 głos
423 wizyt
przez użytkownika
Jakich narzędzi używa się w laboratoriach do odzyskiwania danych, bo rozumiem, że sam śrubokręt nie wystarczy, jakie specjalistyczne narzędzia są tam zwykle dostępne? Co trzeba umieć żeby zacząć pracę w takim labie?

Twoja odpowiedź

Twoje imię i nazwisko, do wyświetlenia (opcjonalnie):
Prywatność: Twój adres użyty będzie jedynie do wysyłania tych powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:
Jak się potocznie mówi na pendrive (trzyliterowy skrót)?
Zaloguj lub zarejestruj się, aby nie przechodzić procesu weryfikacji w przyszłości.

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika (2.8k)
edycja przez użytkownika
Komór i pomieszczeń gwarantująych sterylność, zabezpieczeń przed elektrycznością statyczną, specjalistycznych narzędzi do grzebania w środku HDD. Wymagana jest na pewno wiedza z zakresu budowy i działania nośników pamięci pamięci, popularnych formatów organizacji danych, mile widziane a czasem i wymagane jest doświadczenie.
przez użytkownika (2.8k)
Tak z ciekawości jaki jest koszt tych rzeczy, jest jakiś dystrybutor oficjalny takich narzędzi?
przez użytkownika (2.8k)
Raczej nie mało. Taka komora laminarna od firmy Salvationdata to koszt kilkuset $$$, przypuszczalnie można też użyć medycznej np: FarmaFil - tu mamy polskiego dystrybutora - koszt ok 4 000 zł. Jeśli już ktoś myśli o takim sprzęcie to trzeba też zainwestować w specjalne kontrolery, np: PC 3000 lub odpowiedniki - ale to już są koszty rzędu tys EURO. Dobry programista znający dany dysk jest w stanie opracować własny program, dobry specjalista użyje dostępnego oprogramowania (np: MHDD i skrypty). Nie ma czegoś co obsłuży wszystkie znane dyski...
...