0 głosów
769 wizyt
w Telefony i Smartfony przez użytkownika (120)
Hej mam problem. Przez przypadek usunąłem dane z telefonu Samsung Galaxy Trend plus. Nie był on rootowany. Próbowałem różnymi programami m. in. Recuva, Recoverit, ale nie udało się. Zależało mi szczególnie na zdjęciach i paru filmach. Czy sposób żeby je odzyskać?

Twoja odpowiedź

Twoje imię i nazwisko, do wyświetlenia (opcjonalnie):
Prywatność: Twój adres użyty będzie jedynie do wysyłania tych powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:
Jak się potocznie mówi na pendrive (trzyliterowy skrót)?
Zaloguj lub zarejestruj się, aby nie przechodzić procesu weryfikacji w przyszłości.

2 odpowiedzi

0 głosów
przez użytkownika (2.9k)
Spróbuj jeszcze darmową wersją DMDE https://dmde.com/
przez użytkownika (120)
Próbuję ale nie wykrywa mi telefonu.
0 głosów
przez użytkownika (26.8k)
Bardzo mało prawdopodobne - telefony mają relatywnie małe pamięci i algorytmy, które te pamięci bardzo skutecznie oczyszczają. Nie trzeba dużo, by zwłaszcza duże pliki przepadły bezpowrotnie.
przez użytkownika (2.9k)
A są jakieś rozwiązania, np. software'owe które ułatwiają późniejsze odzyskiwanie danych, czy jesteśmy skazani na to jak sterowniki pamięci tym zarządzają?
przez użytkownika (26.8k)
Żeby odzyskiwać dane, one muszą istnieć. Nie damy rady odzyskać czegoś, czego fizycznie nie ma, bo zostało skasowane/nadpisane. Jak rozwiązanie programowe miałoby chronić dane, które będziemy chcieli potem odzyskać? Skąd program miałby wiedzieć, czy do tego, co usuwamy będziemy chcieli kiedyś wrócić, czy nie? Są kosze systemowe i kopie zapasowe...i trudno wymyslić coś mądrzejszego, tym bardziej, że są sytuacje, kiedy naszym celem jest usunięcie danych właśnie w taki sposób, żeby nikt ich nie odzyskał.
Poza tym zawsze pracujemy w warunkach ograniczonej pojemności nośników - one po prostu nie są w stanie przechowywać nieskończonej ilości danych, a w przypadku telefonów mamy do czynienia z pamięciami relatywnie małymi w stosunku do potrzeb.
przez użytkownika (2.9k)
Mi bardziej chodziło o jakieś rozwiązanie na poziomie sterowników systemu operacyjnego, które by pozwalały ułatwić odzyskiwanie danych, coś ala shadow copy https://en.wikipedia.org/wiki/Shadow_Copy
przez użytkownika (26.8k)
Bartek, ale to rozwiązanie też zajmuje miejsce i też przyjdzie chwila, kiedy będziesz coś musiał definitywnie usunąć.Jeśli idziemy w te tematy, to synchronizacja z jakąś chmurą. Jeśli masz kilka zsynchronizowanych urządzeń, to nawet jeśli stanie się coś złego albo sam nawywijasz, to masz całkiem spore szanse, że na którymś z tych urządzeń będziesz miał wystarczająco dużo danych, by sytuacja nie była dla Ciebie tragedią. Na poziomie nośnika najczęściej spotykamy się wtedy, gdy dane były tylko w jednej kopii lub kopia z jakiegoś powodu nie była satysfakcjonująca (nie zadziałała, była zbyt nieaktualna...).


Ale idź tym tropem - takie tematy są ciekawe:).
...