0 głosów
1.9k wizyt
w Oprogramowanie przez użytkownika (2.8k)
Cześć, tak się zastanawiam nad przeniesieniem swoich zaszyfrowanych danych z woluminów TrueCrypt na coś innego i być może ktoś mi coś ciekawego doradzi.

Testowałem woluminy VeraCrypt, ale denerwuje mnie powolność podpinania woluminu, rozumie, że jest to zrobione, aby zapobiec atakom brute-force na hasło do woluminu czy to wina wybranego algorytmu szyfrowania (AES)?

Czy ma ktoś doświadczenie z VeraCrypt lub BitLockerem, jakieś za lub przeciw, chętnie posłucham kogoś kto siedzi w tym dłużej, jak to wygląda od strony wydajności i użyteczności.

Twoja odpowiedź

Twoje imię i nazwisko, do wyświetlenia (opcjonalnie):
Prywatność: Twój adres użyty będzie jedynie do wysyłania tych powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:
Jak się potocznie mówi na pendrive (trzyliterowy skrót)?
Zaloguj lub zarejestruj się, aby nie przechodzić procesu weryfikacji w przyszłości.

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika (26.8k)
W przypadku Bitlockera jest moment, kiedy można przechwycić klucz, Ja jeszcze nie miałem czasu ani okazji by to przećwiczyć, ale ktoś się pochwalił, że to zrobił, a jest dla mnie wiarygodny, bo to człowiek naprawdę mocny w kryptologii i podał wystarczająco dużo spójnych szczegółów, by pokusić się o próbę rekonstrukcji jego metody.

Jeśli chodzi o inne sposoby szyfrowania - pewnie też mają jakiś słaby punkt, bo klucz musi być gdzieś przechowywany. Z szyfrowaniem radzimy sobie właśnie szukając klucza - bruteforcem można się bawić łamiąc czterocyfrowe piny:)
przez użytkownika (2.8k)
Zainstalowałem sobie VeraCrypt, ale wnerwia mnie okrutnie czas montowania, a do BitLockera też jakoś nie mam zaufania, więc chyba zostanę przy TrueCrypt ;)
przez użytkownika (26.8k)
tak naprawdę nie ma zabezpieczeń nie do złamania, więc nic dziwnego, że przy odpowiednim poziomie bezpieczeństwa kierujesz się wygodą.
...